łóżeczko dla dziewczynki

Najważniejszym mebelkiem w pokoju dziewczynki jest z całą pewnością łóżko. I nie jest ważne czy dziewczynka ma kilkanaście dni, miesięcy czy lat. Łóżko dla dziewczynki jest nie tylko miejscem odpoczynku, ale krainą marzeń kiedy zamyka oczy słuchając bajki, miejscem spotkań towarzyskich kiedy z kurtuazyjną wizytą wpada do pokoju mama, a nawet salą koncertową kiedy dziewczynka słucha ulubionej muzyki.

Jakie więc powinno być łóżeczko, żeby doskonale spełniało wszystkie najważniejsze funkcje? Podstawową cechą jest wygoda, ale także funkcjonalność zarówno dla dziecka jak i rodzica oraz niebanalny i ciekawy design.

Jakie łóżeczko dla dziewczynki

Łóżeczka dziecięce dostępne na rynku zazwyczaj na pierwszy rzut oka niewiele się od siebie różnią. Warto jednak przy zakupie łóżeczka dla niemowlęcia zwrócić uwagę czy jest możliwość podniesienia dna łóżka, co znacznie ułatwi delikatne położenie dziecka. W niektórych modelach wprowadzono ciekawą funkcjonalność jaką jest możliwość zdemontowania przedniej szczebelkowej barierki co ma znaczenie kiedy dziecko samodzielnie zacznie opuszczać łóżeczko. Maluch bezpiecznie może wyjść bez obawy o bolesny i często niebezpieczny upadek. Łóżeczka dla najmłodszych pod względem wyglądu są uniwersalne, to określone dodatki nadają słodki „dziewczęcy” charakter.

Łóżeczko dla małej dziewczynki. wraz z kompletem pościeli od Tiny Star.

Łóżka dla dziewczynek nieco starszych bo kilkuletnich potrafią być spersonalizowane – np. atrakcyjnie pikowane, malowane lub wycinane w ażurowe serduszka. Warto zwrócić też uwagę na łóżka ”rosnące” wraz z dzieckiem. Dzięki umieszczonemu systemowi, konstrukcję łóżka w kilka chwil można dostosować dla małej rezydentki.

Jak ozdobić łóżko dla małej dziewczynki

Załóżmy, że właśnie mamy już uniwersalne drewniane łóżeczko z tradycyjnymi pionowymi szczebelkami. Możemy skusić się na pomalowanie go na inny kolor – miętowy, błękitny lub różowy. Można też w kierunku glamour, wybrane elementy konstrukcji łóżka pomalować na złoto. Pamiętaj by wybierać tylko farby z atestem bezpiecznego stosowania dla dzieci. Wygląd łóżeczka można także odmienić za pomocą doboru kilku dodatków.

Asortyment do łóżeczka dla dziewczynki

Zestawienie dodatków należałoby zacząć od kompletu pościeli, do wyboru jest kilka pięknych pastelowych kolorów w dziewczęcych wzorach. Warto zwrócić uwagę na motywy kwiatów, gałązek, piórek, gwiazdek czy chmurek. Komplet pościeli może zawierać poszewkę na poduszeczkę i kołderkę, prześcieradło, a nawet ochraniacz na szczebelki. Zamiast poduszeczki z kołderką, dla najmłodszych dziewczynek, można zdecydować się na rożek lub kokon niemowlęcy również z wybranej kolekcji.

Łóżeczko dla małej dziewczynki
Biel to bardzo pożądany kolor w dziecięcym pokoiku. Uspokaja, rozjaśnia pomieszczenie i powiększa je optycznie.

Doskonałym uzupełnieniem są dodatki w postaci organizera na łóżeczko na wszelkie niemowlęce „przydasie” oraz maty do zabawy jako uroczego dywaniku przed łóżeczkiem. Całość uzupełni girlanda z gwiazdek lub chorągiewek.

Kolory dla dziewczynki

W doborze kolorów dla dziewczynki zawsze dobrze sprawdzi się jasny odcień różu, tym bardziej, że doskonale komponuje się on z innymi barwami jak szarość, granat, czy miętowy. Nawet jeśli zdecydujemy się na wiodący biały kolor, można wydzielić przestrzeń dziecięcego łóżeczka malując ścianę na ciemniejszy kolor, lub kładąc wyrazistą tapetę, która nada całości interesującego charakteru. Przy doborze dodatków lepiej jest unikać mocnych kolorów oraz kontrastów, gdyż szybko mogą stać się męczące dla oka.

W poprzednim artykule pisaliśmy również o tym jak wybrać łóżeczko dla chłopca. Sprawdź!