Łóżko dla chłopca

Gdyby zapytać małoletnich jak powinno wyglądać wymarzone łóżko dla chłopca, otrzymalibyśmy opis dziwnej hybrydy stworzonej z pojazdu kosmicznego star wars, auta sportowego, boiska piłkarskiego z zapewne całą reprezentacją. Ale żarty na bok, podczas kiedy u dziewczynek szybciej można utrafić w gusta, u chłopców nic nie jest oczywiste.

Co prawda producenci mebli odpowiadają na potrzeby swoich małych klientów ale co jeśli ci zmieniają zainteresowania przeciętnie co pół roku? Wtedy dobrym rozwiązaniem jest nabycie łóżka w możliwie neutralnym modelu i spersonalizowanie go poprzez dobór przemyślanych dodatków.

Łóżeczko dziecięce dla chłopca

Tutaj można się kierować zasadą, że czym mniejszy chłopiec tym mniejszy problem. W wyborze łóżeczka dla niemowlęcia powinny na pierwszym miejscu znajdować się kwestie bezpieczeństwa wygody i funkcjonalności. Oprócz łóżeczka „stacjonarnego” można też zdecydować się na model łatwy w przenoszeniu zwłaszcza jeśli często się przemieszczamy i chcielibyśmy zabierać maluszka ze sobą.

Łóżeczko dla chłopca

Również urządzenie kącika sypialnianego dla niemowlęcia może sprawić wiele radości. Wszelką aranżację należałoby zacząć od określenia barw. Dla chłopców dobrze sprawdzi się kolor błękitny, szary, jasno zielony, beżowy, z ciemniejszym akcentem granatu lub ciemnej zieleni. W tych kolorach można skompletować pościel do łóżeczka, w konsekwencji miejsce wypoczynku małego chłopczyka nabierze uroczego i eleganckiego charakteru.

Pościel do łóżeczka

Zasadniczo komplet pościeli składa się z prześcieradła, oraz poszewek na poduszkę i kołderkę, jednakże jest możliwość rozszerzenia zestawu pościeli o dodatkowe elementy jak ochraniacz na szczebelki, organizer do łóżeczka, koszyk na pieluszki a nawet elementy dekoracyjne jak girlanda z gwiazdkami lub chorągiewkami. Jeśli maluch korzysta z rożka niemowlęcego lub śpiworka czy kokonu – te również można nabyć w wybranym wiodącym kolorze (lub wzorze).

łóżeczko dla małego chłopca

Dla chłopczyka można wybrać takie wzorki jak: chmurki, gwiazdki, kropeczki, gałązki lub wzory graficzne – trójkąty oraz origami.

Aranżacja sypialni dla kilkulatka

Na początku należy się zastanowić jakie łóżko dla chłopca wybrać. Czym dziecko jest bardziej ruchliwe tym bardziej uwagę należy zwracać czy łóżko nie ma wystających elementów. Trzeba też zwrócić uwagę na konstrukcję łóżka by ta sprostała skokom i wybrykom kilkulatka. Dobrze jest też wybrać model relatywnie niski by maluch mógł wygodnie z niego korzystać. Co prawda dzieci uwielbiają łóżka piętrowe, co przy małej powierzchni może być kuszącym pomysłem, jednak łóżka piętrowe sprawdzają się w pomieszczeniach możliwie wysokich gdzie jest lepsza cyrkulacja powietrza.

Łóżeczko dla chłopca niemowlaka

Warto przemyśleć zakup łóżka rosnącego wraz z dzieckiem, taki zakup wystarczy na dłuższy czas użytkowania. Jeśli łóżko posiada pełne boki (np. wysoki zagłówek), można pokusić się o zamówienie naklejek, które oddawałyby zainteresowania chłopca. Przykładowe naklejki można zamówić poprzez allegro. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że naklejki można szybko „zaktualizować” i z nudnego dinozaura w ciągu kilku minut można zrobić superaśną wyścigówkę.

Czytaj również: jak wybrać łóżeczko dla dziewczynki?