jak urządzić pokój dla chłopca - inspiracje - babyrooms

Urządzasz pokój dla chłopca? To wcale nie musi być ani łatwe ani proste 🙂 Wiadomo że każdy chłopak chciałby mieć pokój, który identyfikuje jego zainteresowania i potrzeby ale co zrobić gdy te zmieniają się z prędkością błyskawicy? Jak przystosować pokój dla chłopca do ciągłych zmian?

neutralny pokój dla chłopca niemowlaka - beżowe kolory - babyrooms
Beżowy pokój dla chłopca – obraz stworzony przez AI 🙂

Chłopcy jako naturalni poszukiwacze przygód często zmieniają obiekty swoich zainteresowań. Raz jest to futbol, innym razem postać z ulubionej kreskówki, dinozaury, podróże w kosmos oraz wiele innych. Pokój dziecięcy dla chłopca musi sprostać wymaganiom i elastycznie dopasować się do swojego mieszkańca. W czasie projektowania pomieszczenia, jak ognia musimy unikać wprowadzania na stałe jednoznacznie kojarzących się symboli czy elementów. Należy dążyć do neutralnego wnętrza gdzie rolę ulubionych zainteresowań przejmą łatwo wymienialne dodatki.

pokój dla chłopca - pomysły, inspiracje - babyrooms
Urządzamy funkcjonalny pokój dla chłopca – obraz wygenerowany przez AI 🙂

Pokój dla chłopca inspiracje – skąd czerpać?

Zastanawiasz się skąd czerpać inspiracje? Z pomocą może nam przyjść internet! 🙂 Takie strony jak babyrooms.pl a także social media (pinterest lub instagram) z pewnością podsuną cały ogrom pomysłów. Świetny źródłem aranżacji są także sklepy z meblami, dodatkami i dekoracjami dziecięcymi. Neutralne wnętrze ożywisz za pomocą przemyślanych dodatków – pomysł na pokój dla chłopca może nam przyjść za sprawą allegro, gdzie zakupić lub zamówić można np. naklejki na ścianę (ulubiony bohater lub po prostu imię dziecka pisane ładną czcionką), a także ręcznie wykonane akcesoria. Kiedy stary bohater zostanie zastąpiony przez nowego, naklejkę można równie łatwo „zaktualizować”, a akcesoria z pewnością zachwycą młodsze rodzeństwo lub dzieci znajomych.

Pokoje dla chłopca – sprawdź nasze pomysły

Trzymaj się kilku podstawowych kwestii przy urządzaniu pokoju dla chłopca. Postaw na łatwość w utrzymaniu porządku, ergonomiczna przestrzeń i … dobrze umocowane meble. Zastanawiasz się czym pomalować pokój dla chłopca? Najlepiej użyć farb odpornych na zabrudzenia i łatwo zmywalnych. Dotyczy to chłopców w każdym wieku 😉 Rzucone trampki, piłka, czy deska, na ścianach gromadzą się nieestetyczne ślady. Jeśli pokój będzie malować na jasne kolory – spróbuj wydzielić strefę szybciej brudzącą się i pomalować ją np. na wysokość 1/3 ciemniejszą i odporniejszą farbą. Również mazanie po ścianach jest głęboko zakodowane w ludzkiej genetyce, więc przy projektowaniu pokoju znajdź miejsce na farbę tablicówkę!

niebieski - pokój dziecięcy dla chłopca - babyrooms
Niebieski pokój dla chłopca – wygenerowane przez AI 🙂

Pokój dziecięcy dla chłopca

Prostota i nowoczesność są zawsze w modzie! Pokój dla chłopca powinien być schludny oraz przestrzenny. Wybierając meble kieruj się ich funkcjonalnością i minimalizmem. Zazwyczaj pokoje dla dzieci mają mały metraż, więc zastanów się czy mebel, który planujesz kupić nie zajmie zbyt dużo przestrzeni.. Szczególnie ważne jest to, jeśli urządzasz pokój dla chłopca na poddaszu. Dobór mebli i dodatków nie może być przypadkowy. Podobnie jak i kolorystyka ścian. Pokój na poddaszu dla chłopca musi być wygodny, urządzony tak by rosnący chłopak nie robił sobie krzywdy np. uderzając głową o skosy. Te fragmenty ścian, do których nie dochodzi naturalne światło, można pomalować na ciemne kolory. W ten sposób optycznie powiększysz przestrzeń poddasza. Z pewną ostrożnością można to rozwiązanie zastosować jeśli masz mały pokój dla chłopca i nie chcesz wszystkich ścian malować na ten sam kolor.

pokój dla chłopca niemowlaka - inspiracja - babyrooms
Pokój dla chłopca niemowlęcy – wygenerowane przez AI 🙂

Pokój dla chłopca niemowlaka

Do pokoju noworodka najlepiej zastosować jasną pastelową kolorystykę. Przed zakupem upewnij się czy farby mają atest i mogą być stosowane w pokojach małych dzieci. Dobór koloru farby powinien zależeć od ilości dostępnego dziennego światła. W pokoju gdzie wpada światło zimne, dobrze jest zastosować cieplejsze i milsze dla oka odcienie bieli. Od nasłonecznionej południowej strony lepiej postawić na śnieżną biel lub odcienie srebrzystej szarości. Pokój dla niemowlaka chłopca
można uzupełnić kolorowymi dodatkami w odcieniach błękitu, mięty, srebra. W ten sposób zaaranżowany pokój dla chłopca niemowlaka, będzie wydawał się czysty i przytulny.

pokój młodzieżowy inspiracje - babyrooms
Młodzieżowy pokój dla chłopca – mapa na ścianie – wygenerowane przez AI

Pokój chłopca inspiracje

Dorastający chłopcy mają już swoje preferencje, lubią pewne kolory a innych nie tolerują. Warto wtedy uwzględnić ich zdanie w tym temacie. Należy jednak uważać na mocne kolory jak czerwień czy czerń. W dużej ilości we wnętrzu potrafią być męczące. Lepiej je ograniczyć do fragmentu ściany lub kilku dodatków. Jeśli poszukujesz pomysłu na wyrafinowaną ozdobę – przejrzyj ofertę drukowanych na zamówienie teł fotograficznych. Po naciągnięciu na ramę można uzyskać fantastyczny przestrzenny efekt a koszt wymiany na inny wydruk nie obciąży kieszeni twojej lub nastolatka.

Czytaj również: Jak urządzić pokój dla dziewczynki